Akkra je hlavní město Ghany, země v západní Africe. Rozkládá se na ploše 225,67 km2. Akkra má asi 4 miliony obyvatel. Je to zdaleka nejlidnatější město v Ghaně. Stejně jako ve většině hlavních měst emigrovalo velmi velké množství lidí, kteří žijí v Akkře z jiného regionu. Hlavní část vlády je v Akkře. Díky tomu je Akkra velmi zaneprázdněná a plná aktivity.

Akkra je téměř po celý rok slunečná. Kromě několika měsíců deště a mlhavého harmatanového počasí je obvykle docela teplo a slunečno. Průměrná teplota je asi 30 stupňů během dne a 24 stupňů v noci. Bouřky a mlhavá obloha jsou v Akkře docela vzácné, takže lety se zřídka kdy ruší.

Domorodými obyvateli Akkry jsou Ga a Ga-Adangbe. Předpokládá se, že Ga se usadili v Ghaně mnoho let před kolonizací země a také, že se do země dostali  z Nigérie. Nejpopulárnějším povoláním kmene Ga je rybolov. Jejich blízkost k moři je činí rybáři. Není divu, že tradičním jídlem lidí Ga je Kenkey a ryby. Kenkey je vyroben z kukuřičného škrobu. Tři ze čtyř lidí v Akkře mluví slušně anglicky. Komunikace s většinou turistů je tak velmi snadná.

V hlavním městě Ghany, Akkře, je vždy co dělat. Město má spoustu turistických atrakcí. Jedno z oblíbených míst v Akkře jsou pláže. Ve městě je mnoho písečných pláží, které jsou navštěvovány místními obyvateli i turisty. Mezi nejoblíbenější pláže v Akkře patří Labadi Beach, Laboma Beach, La Tawala Beach a Bojo Beach. Některé z těchto pláží mají resorty nebo hotely, takže tam můžete kdykoli zůstat a užít si procházku po pláži. Západ slunce na těchto plážích je velmi krásný a stojí za to jej vidět.

Akkra má také svou přírodní stránku. Přítomnost přírody v Akkře je mnohem menší než v jiných regionech země, ale přírodní klenoty tam stále jsou, pokud je turisté chtějí najít. Jedním z takových míst je Botanická zahrada Legon. Je to krásná zelená zahrada s mnoha jedinečnými druhy stromů a květin. V zahradě je také centrum zábavných aktivit, kde se turisté mohou procházet po cestě korunami stromů a lézt několika překážkovými drahami. Rufus park je další skvělou přírodní rezervací k návštěvě. V parku je restaurace, která podává vynikající přírodní jídla a v nabídce jsou místní i kontinentální jídla. Zoo v Akkře je také dobrým místem k návštěvě, kde můžete vidět různá zvířata. Zoo se nachází v největším lese v Akkře, v lese Achimota, který je také bezpečný pro pěší túry.

Akkra je nejživějším místem v noci ve srovnání s jinými částmi Ghany. Po celém městě je mnoho barů, hospod a nočních klubů! V mnoha hospodách se obvykle konají akce v šťastných hodinách, obvykle v pátek večer, a proto existuje nekonečné množství příležitostí setkat se s místními obyvateli při chutném pití. Republic Bar v Osu, nejrušnější oblast v Akkře v noci, nabízí jedinečné směsi nápojů s použitím místních alkoholických nápojů za velmi dobré ceny. Mladší a oblíbenější bar v Akkře je Bloom Bar. Tento zářivý bar někdy funguje jako noční klub a mnoho lidí jej navštěvuje, zejména o prázdninách.

O Oxford Street v Osu, oblasti v Akkře, se říká, že „nikdy nespí“. S mnoha restauracemi, bary a prodejci nabízejícími oblečení a suvenýry přímo u silnice je to docela pravda. Osu má také noční trh, který je velmi populární. Noční trh Osu má vše od lahodného pouličního jídla až po smíšené zboží. Mnoho pracovníků zde rádo nakupuje hlavně kvůli pohodlí. Lidé učastnící se místních párty také milují trh, protože kdykoli v noci si můžou dát něco k jídlu. Pouliční jídlo v Akkře je určitě něco k vyzkoušení. Mezi nejoblíbenější patří kelewele, chibom, Indomie a hausa kooko. Kelewele je pikantní smažený jitrocel. Chinom je chléb a omeleta, Indomie kořeněné nudle a Hausa kooko je druh kaše konzumované se spoustou dalších příloh. Ghanské jídlo je velmi chutné, ale je také důležité si uvědomit, že slušný počet jídel je velmi kořeněný.

V Akkře je jeden hlavní a populární tradiční festival. Pro turisty, kteří hledají kulturní akci to je to pravé. Festival Homowo slaví Gas každý rok. Tento festival běží každoročně už mnoho let. Předpokládá se, že v zemi před mnoha staletími došlo k velkému hladomoru. Festival je toho připomínkou a také oslavou jídla, které nyní mají. Homowo v jazyce Ga znamená hladit hlad a zahnat ho. Během tohoto festivalu lidé vaří kpokpoi, tradiční jídlo a vylévají ho po celém městě. Tento barevný festival je nádhernou ukázkou kultury a je velmi krásné ho sledovat. Během sezóny festivalu Homowo se koná řada akcí k jeho oslavě. Některé z těchto akcí jsou veletrhy a výstavy, sportovní aktivity, jako jsou fotbalové hry, semináře a přednášky.

Akkra má řadu nákupních center a obchodních domů v různých oblastech, ale pokud jde o trhy, trh Makola je zdaleka největší. Trh Makola se nachází v centrální obchodní čtvrti v Akkře a je považován za jeden z největších v západní Africe. Trh je moderní i tradiční. Část trhu má  budovy se svým příběhem, několika obchody a krásným střešním parkovištěm, zatímco jiná část má na trhu ženy nosící zboží na hlavách nebo prodávající u dřevěných stolů. Trh má vše a většinou za velmi dobré ceny. Smlouvání je zde na denním pořádku, zejména při nákupu více produktů.

Stručně řečeno, Akkra je krásné a vzrušující město k návštěvě. Má širokou škálu zábavných aktivit a míst, kam jít. Výlet do města určitě bude stát za to.