Ghana je jednou z nejlepších afrických destinací. Je to krásná země s přátelskými lidmi a spoustou věcí, které můžete vidět a dělat. Ghana dokonce v roce 2019 zahájila speciální kampaň týkající se cestovního ruchu, nazvanou Rok návratu. To mělo přimět všechny lidi afrického slušného života mimo kontinent, aby se vrátili a spojili se se svými kořeny. Byl to velký úspěch a za celý tento rok navštívilo Ghanu mnoho lidí, včetně osobností jako Steve Harvey, Ludacris a mnoho dalších. Ghana má po celý rok velmi příjemné počasí, díky čemuž je ideálním místem k útěku od drsných klimatických podmínek.

Když přistanete v Ghaně, máte na výběr z mnoha možností, pokud jde o dopravu. V Akkře, hlavním městě Ghany, je nejlevnější a nejoblíbenější způsob dopravy minibusem, který se nazývá Trotro. Většina cest s trotrem ve městě stojí méně než dolar. Průměrně 35 centů za cestu. Minibusové stanice jsou po celé zemi a autobusy jezdí do všech hlavních oblastí. V Ghaně jsou taxíky k dispozici ve všech regionech. Tarify taxíků jsou často dražší, ale nabízejí mnohem větší pohodlí než trotro. Existují dva typy taxi. Jedním z nich je sdílené taxi, kde taxi vezme 4 cestující na konkrétní místo, a pak taxi, kde ho máte celé sami pro sebe. Tomu se v Ghaně říká dropping. Dropping obvykle začíná na zhruba 2 dolarech na krátké vzdálenosti. Smlouvání jízdného na taxi před naskočením do auta je velmi normální.

Aplikace pro přivolání odvozu, jako jsou Uber a Bolts, jsou k dispozici také a někdy mohou být dokonce levnější, než běžné tarify taxi. Díky propagačním nabídkám Uber na krátké vzdálenosti mohou být i 1 dolar! Některé části Akkry a většina severní Ghany také používají motorky. Jízdy na nich, někdy nazývané Okada, jsou nejrychlejším způsobem, jak se pohybovat. Funguje tu také řada mezi městských autobusů, kterými můžete cestovat po celé zemi. Nejoblíbenějšími mezi městskými autobusovými službami jsou State Transport Corporation, STC, kterou vlastní vláda, VIP a VVIP. Tyto jízdy autobusem jsou velmi zajímavé, protože nabízejí příležitost vidět mnohem více ze země a také vést dlouhé rozhovory s místními obyvateli.

Ghana má mnoho luxusních hotelů a resortů, z nichž se většina nachází v Akkře. Kempinski je absolutně nejoblíbenější. Tento 5hvězdičkový hotel má krásné a prostorné pokoje a zajímavou škálu místních i zahraničních jídel. Cenové rozpětí hotelů v Ghaně je velmi široké, ale obecně slušný hotel stojí mezi 80 a 250 dolary na základě typu hotelu a pokojů. Populární jsou také menší ubytování se snídaní. V Ghaně se jim často říká domy pro hosty a jejich cena bývá do 80 dolarů za noc. Ghana má mnoho plážových resortů a také přírodních středisek, jako je Zanaa Lodge, což je krásný hotel v severní části Ghany. The Lodge je spojené s jedním z nejpopulárnějších turistických cílů Ghany, národním parkem Mole. Turisté zde mohou vyrazit na safari za slony, jeleny, paviány a řadou dalších zvířat. 

Na Airbnb jsou k dispozici tři města v Ghaně, konkrétně Akkra, Tema a Kumasi. Hosté si mohou pobyt na těchto místech rezervovat bez jakýchkoliv problémů. Ubytování v Akkře jsou často velmi žádaná, proto je dobré si je rezervovat včas. Airbnb také nabízí krásné prostory za velmi rozumné ceny. Pokoje mohou být za pouhých 15 dolarů za noc, zejména pro domy v Kumasi. Průměrná cena Airbnb v Ghaně je asi 40 dolarů za noc. Kromě toho, že tento typ ubytování není finančně náročný, také dává turistům skutečný pocit, jako kdyby byli místní.

Ghanské jídlo je zdaleka jedno z nejlepších na světě. Mnoho populárních kuchařů, jako je Gordon Ramsey, se místním jídlem inspirovalo. Země má mnoho tradičních jídel různých etnických skupin, ale nejoblíbenější jsou fufu a polévka, banku a polévka, waakye a pikantní omáčka a kenkey a ryby. Většina z těchto jídel je chutná a kořeněná. Tato jídla jsou jsou snadno dostupná v místních restauracích a rozhodně stojí za vyzkoušení. Ghana jollof rýže je také jednou z oblíbených jídel. Jedná se o vynikající misku s rýží plné chuti. Ghanské přísady používané při vaření jsou často přírodní a dodávají pokrmům velmi bohatou a svěží chuť. Pouliční jídla jsou také velmi chutná. Na většině rohů ulic je prodejce, který prodává kořeněný kebab, smažený jitrocel nebo něco jiného. Většina prodejců pouličního jídla pracuje v noci. Oxford Street Osu v Akkře má pravděpodobně nejrozmanitější pouliční jídlo. S pouhým 1 dolarem nebo 2 můžete získat velmi chutné místní občerstvení. Ghaňané jedí hlavně maso, ale k dispozici jsou také veganské restaurace. Některá rychlá občerstvení, jako je Burger King, dokonce prodávají veganské hamburgery. Rychlá občerstvení jsou k dispozici ve všech hlavních městech s nabídkou, jako jsou hamburgery, jídla s kuřecí jídla a pizza. Například kuřecí jídlo s nápojem stojí asi 5 dolarů. Jídlo v restauracích v Ghaně je ale mnohem dražší. Tříchodové jídlo s nápoji pro jednu osobu ve skvělé restauraci se pohybuje od 20 do 60 dolarů.

Mnoho turistů jezdí do Ghany, protože je velmi bezpečná. Je jednou z nejbezpečnějších zemí v Africe. Všechny hotely mají přísnou ochranku. Zákony o střelných zbraních v Ghaně jsou docela striktní, takže k masovým střelbám a událostem podobných typů dochází zřídka. Drobná krádež však není nemožná, a proto je důležité být náležitě opatrný. Bezpečná a mírumilovná pověst Ghany je hlavním důvodem, proč má několik mezinárodních řetězových společností své sídlo právě v Ghaně. Ghana je také preferovaným místem pro mnoho afrických konferencí a seminářů. Ze záznamů ministerstva cestovního ruchu v zemi se více než polovina turistů po své návštěvě vrací do země znovu a několikrát. Je to naprosto pochopitelné tak pro krásnou zemi, která je cenově dostupná, plná turistických atrakcí a velmi vřelých přátelských lidí.