Ghana, krásná země v západní Africe, má v každém regionu mnoho klenotů v podobě turistických atrakcí. Akkra, která je hlavním městem, má spoustu věcí, co dělat a míst, kam jít, ale i turistické cíle mimo Akkru jsou docela pozoruhodné, zejména pro turisty, kteří hledají místa týkající se přírody a historie. Ghana má velmi bohatou kulturu a lze ji zažít po celé zemi. Země je často označována jako brána do Afriky a je to vidět na řadě věcí, které nabízí v oblasti cestovního ruchu. Existuje zde spousta míst, kam jít, ale toto je 5 z nejoblíbenějších destinací k návštěvě.

Národní park Kakum

Národní park Kakum se nachází ve střední oblasti Ghany. Tento park je lesem s vysokými korunami a nejzajímavější flórou a faunou. Známý je hlavně pro cestu korunami stromů. Cesta korunami v národním parku Kakum je nejdelší v Africe a lesem jich prochází 9  různé délky. Pohled z cesty je naprosto podmanivý. Na túře přes Kakum budou mít turisté možnost příležitostně vidět vzácné ptáky, opice a další nádherná zvířata.

Národní park Kakum je vhodný pro děti, a má dokonce i dětské hřiště. Určitě je to místo otevřené celé rodině. V areálu je také obchod se suvenýry, kde lze zakoupit krásné památky. Většinu suvenýrů vyrábějí místní řemeslníci v komunitě, takže jejich nákup jde na podporu jejich umění.

Hrad Elmina

Během éry obchodování s otroky před více než sto lety byly stavěny hrady, které držely otroky, než byli posláni na západ na otrokářských lodích. Řada těchto hradů v Ghaně stále  existuje a jedním z nejoblíbenějších je hrad Elmina, který je nyní turistickou destinací. V roce 2019, kdy Ghana zahájila Rok návratu, získal hrad velkou přízeň. Mnoho osobností jako Ludacris, Steve Harvey a Ti navštívili hrad Elmina, aby viděli, slyšeli a zažili velmi děsivou zkušenost obchodu s otroky.

Mnoho afrických turistů s láskou navštěvuje hrad Elmina, aby zůstali v kontaktu s historií svých předků. Tento zážitek nelze vysvětlit, ale většina turistů neopustí hrad cítící se stejně jako před návštěvou. Hrad Elmina je přímo na pobřeží a pláž Elmina je velmi blízko. Relaxace po velmi emotivní a poučné cestě na hrad je často velmi dobrý nápad.

Hora Afadja

Populární hora Afadjato je vzrušující turistickou atrakcí v ghanské oblasti Volta. Tato hora je nejvyšší v západní Africe s výškou 885 metrů nad mořem. Pěší turistika s průvodcem je jediný způsob, jak se tam vydat, protože hora má tolik zajímavých stromů, rostlin a zvířat, která mohou kohokoli svést z hlavní cesty na vrchol hory . Na túře na vrchol hory, která může trvat až dvě hodiny, je možné vidět mnoho exotických ptáků a zvířat. Cesta na vrchol Afadjato může být velmi vzrušující vzhledem k tomu, jak jde člověk stále výše a zvyšuje hladinu kyslíku. To často vytváří vzrušující adrenalin, zejména na vrcholu. Turistům, kteří nemohou dále stoupat, jsou vždy k dispozici průvodci, kteří je bezpečně přivedou zpět na zem.

Na vrcholu nejvyšší hory Ghany je velmi jasně vidět pohled na Akkru a dokonce i na Togo, zemi, která hraničí s Ghanou na východě. Je to krásný a srdce zahřívající pohled. Také je tu velká cedule, před kterou se turisté mohou vyfotografovat, aby ukázali světu své dobrodružné úspěchy. Mnoho lidí se každý den pokouší vylézt na horu Afadja, ale ne všichni se dostanou na vrchol, takže se jedná o opravdový úspěch.

Vodopády Kintakpo

Přímo uprostřed Ghany je malé městečko Kintampo. Kintampo se nachází v regionu Bono East, jednom z největších regionů Ghany, který byl formálně regionem Brong Ahafo, ale nedávno se rozdělil na tři. Tato oblast má jedny z nejlepších a nejmohutnějších vodopádů v Ghaně, které se nazývají vodopády Kintampo. Tato krásná kaskádová přírodní turistická atrakce je jedním z důvodů, proč by měla být Ghana prozkoumána od začátku do konce.

Vodopády Kintampo jsou často zastávkou číslo jedna pro turisty, kteří cestují z Akkry do severní části země. V místě jsou odpočívadla, mini hotely a penziony, které vám poskytnou příjemný kulturní zážitek. Nezapomeňte si sbalit plavky, abyste se mohli ponořit do chladných vod vodopádů Kintampo. Počasí v Ghaně je často teplé, takže každá příležitost ke koupání je velmi dobrá.

Národní park Mole

Ghana má jednu z nejzajímavějších zábavných rezervací v celé Africe a nazývá se Národní park Mole. Tento velký a krásný park má mnoho druhů zvířat a vegetace. Nachází se v oblasti savany v Ghaně, která byla donedávna součástí severního regionu. V národním parku Mole mohou turisté vyrazit na safari a užít si krásný výhled na zvířata, jako jsou sloni, buvoli, antilopy a spousta primátů. Je zde také více než 700 druhů rostlin. Jízda na safari je naprosto bezpečná a s průvodci, kteří vám zodpoví všechny otázky a poskytnou více informací o parku.

Národní park Mole má velmi příjemný a přátelský hotelový resort přímo v areálu parku. Turisté mohou mít velmi relaxační a uklidňující zážitky z pobytu v přírodě a s přírodou. Probouzet se na místě, kde cvrlikají vzácní ptáci, a vidět, jak se zvířata procházejí přímo z vašeho okna, jsou jsou věci, které na tomto místě turisté milují. Středisko také nabízí širokou škálu jídel: místní i kontinentální kuchyně jsou k dostání.

Ghana je zdaleka nejlepší africkou destinací pro cestovní ruch a návštěva kteréhokoliv z těchto míst jistě zanechá trvalý a úžasný zážitek ve vzpomínkách.